Deschis de Marți până Duminică: 10:00-13:00 și 14:00-18:00. Luni - închis.

OLFACTIV. Mirodenii, rășini, parfumuri și miresme.

Vase de parfum antice, medievale ori moderne ilustrează rafinamentul producătorilor (ceramişti, sticlari) în expoziția: OLFACTIV. Mirodenii, rășini, parfumuri și miresme. Din Antichitate până în Epoca Modernă.

Vă invităm la deschiderea expoziției miercuri, 6 martie 2020, ora 15:00, în corpul A, etaj 2, sala 16, Cetatea Oradea.

Expoziția este realizată în colaborare cu Complexul Muzeal Naţional „Moldova” Iaşi – Muzeul de Istorie a Moldovei și Facultatea de Medicină și Farmacie din cadrul Universității din Oradea.

Vezi mai multe detalii aici: https://muzeulmoo.ro/expozitii/olfactiv-mirodenii-rasini-parfumuri-si-miresme