Vernisaj Expoziție Capriciile Modei

Localizare: Corp B – et. II

Data de expunere: 16 mai – 23 august

Vă invităm într-o incursiune în lumea eleganței feminine, reprezentată de excepționalele piese autentice de costum și accesorii vestimentare, din perioada anilor 1850 – 1950, imagini după fotografii de epocă precum și piesele de artă decorativă: cristal-porțelan, metal, mobilier și artă plastică.

Vernisajul expoziției va avea loc în data de 16 mai, ora 17:00, curator dr. Maria Camelia Ene, șef birou Istorie Bucureșteană.

Expoziția ”Capriciile Modei” ajunge în muzeul MoO cu sprijinul Muzeului Municipiului București, prin managerul dr. Adrian Majuru și dr. Maria-Camelia Ene.

Mai multe detalii în curând.