Opțiuni de organizare evenimente în spații Muzeului Orașului Oradea și Cetatea Oradea

Evenimente de interior

Concerte de cameră, lansări de carte, conferințe, proiecții de filme, diferite evenimente culturale și multe altele, se pot organiza în Cetate.

Dispunem de cinci săli ce se pot rezerva pentru evenimente:

• Corp C, etajul 2 - 60 de locuri - sala dotată cu spatiu pentru cabine de traducere
  • Corp E, etajul 1 - 60 locuri;
  • Corp G, parter - 80 de locuri;
  • Corp J, Grota Roșie - 60 locuri;
  • Corp M parter - 80 locuri - sala dotată cu ecran de proiectie.

Evenimente în aer liber

• Spectacole de teatru sau proiecții în aer liber (650 de locuri);
  • Curtea interioară și exterioară – poate susține evenimente de mari dimensiuni, de până la 10.000 de oameni;
  • Parcul din șanțul Cetății – acest loc este potrivit pentru evenimente corporate, proiecții de film, picnicuri sau concerte.

Toate locurile exterioare sunt dotate cu apă, curent trifazic și la cerere mobilier de exterior: standuri sau căsuțe din lemn.

Harta Cetatea Oradea

Tarife

1. Organizare eveniment - 130 lei +TVA/eveniment.

2. Organizare evenimente private în spațiile muzeale din Cetate (cu supraveghere personal și respectarea  regulamentului pe evenimente și amenajare) - 2.500 lei+TVA/eveniment.

3. Organizare evenimente private în spațiile muzeale din Cetate - 1.000 lei+TVA/eveniment.

4. Organizare evenimente private în spațiile muzeale din alte secții din oraș (cu supraveghere personal și respectarea  regulamentului pe evenimente și amenajare) - 4.000 lei+TVA/eveniment.

5. Taxe pentru desfășurarea activităților în incinta Muzeului Orașului Oradea - Complex Cultural

a. Sală repetiții - 50 lei/ora+TVA;
b. Sală multifuncțională(include în funcție de cerințe: videoproiector, ecran proiectie, laptop, sau mobilier suplimentar dotarilor existente) - 100 lei/ora+TVA sau 500 lei/zi+TVA;
c. Amfiteatrul din Bastionul Ciunt (Teatrul de Vara) - 600 lei/spectacol+ TVA (utilizarea scenei si a anexelor).

6. Închiriere căsuțe/standuri demontabile/scaune

a.Căsuță lemn demontabilă inclus montaj - 150 lei/căsuță/zi +TVA
b. Stand mobil demontabil - 75 lei/stand/zi +TVA
c. Scaun plastic  - 5 lei/scaun (în situația în care se vor distruge se va achita o taxă de 15 lei/scaun)