Program de vizitare

Suntem deschiși de Marți până Duminică.
1 aprilie - 31 octombrie: 10:00 - 18:00 (ultima intrare la ora 17:30)
1 noiembrie - 31 martie: 09:00 - 17:00 (ultima intrare la ora 16:30)
Luni - închis.

Datorită spațiului limitat și pentru prevenirea răspândirii viruslui SRAS-COV-2 vizitarea etajului se va realiza cu distanțare socială, fiind permis accesul a 20 persoane în aceelași timp.

Pentru siguranța dumneavoastră și a angajaților muzeului vă rugăm să respectați regulile și măsurile de siguranță pentru prevenirea răspândirii virusului SARS-COV-2.

*Muzeul este închis în perioada sărbătorilor legale.

Tarife de vizitare

Acces expoziții parter și etaj:

10 lei / persoană - adulți
5 lei / persoană - elevi, studenţi, pensionari

Gratuit

• pentru copiii cu vârsta de până la 7 ani;
  • pentru persoanele cu dizabilități;
  • cu ocazia Zilei Internaţionale a Copilului  - 1 Iunie;
  • cu ocazia Zilei oraşului Oradea - 12 octombrie și de Noaptea Muzeelor;

Program video mapping

Visul Copilului – video mapping 270 de grade

Camera copilului (etajul I) este transformată într-o lume imaginară a visului, în care elementele reale se imbina cu fantasticul, cu ajutorul tehnologiei de tip video mapping. Acest tip de atracție nu se găsește momentan în nici un muzeu de pe teritoriul țării.

Animația urmărește etapele unui vis, de la lasarea nopții până la urmatorul răsărit. Capitolele poveștii sunt: Răsăritul, Perdeaua de stele, Zborul jucăriilor, Tablouri din trecut, Grădina magica, Pe fundul oceanului, Jocul umbrelor, Intoarcerea la răsărit.

Programul durează 10 minute, iar accesul se face pentru 5 persoane maxim.